Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Охрид преполн со туристи за Новогодишните празници

Охрид преполн со туристи за Новогодишните празници

Сподели

Охрид „врие“ од туристи.

Викендов наликува како среде сезона. Бугари, Срби, Црногорци и Албанци се најбројните гости кои деновиве користат новогодишни аранжмани на брегот на Охридското езеро. 

Вечерва на градскиот плоштад ќе има масовен дочек на Новата година во организација на Здружението на охридскиот угостителски еснаф и ХОТАМ.

Ќе настапат охридските музички ѕвезди: Ѓоко Танески, Жармена, групите Бетис Бупс и Бекдор бенд и ди-џеј Петар. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK