Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Во продавница за обувки, продавал петарди

Во продавница за обувки, продавал петарди

Сподели

13000 петарди биле пронајдени во продавницата во Градскиот пазар.

На 28 декември оваа година, извршен е претрес во домот на И.Ш. (44) на улицата „Гоце Делчев“ а потоа и во неговата продавница за обувки лоцирана на Градскиот пазар во Охрид. Притоа, пронајдени и одземени се вкупно 13.000 различни нелегални пиротехнички средства. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против И.Ш. ќе поднесе соодветна пријава..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK