Саб06062020

Последна промена02:32:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Златоустиви литургии за „Св.Стефан“

Златоустиви литургии за „Св.Стефан“

Сподели

Во Охрид и Струга, со златоустиви литургии ќе се прослави празникот „Св.Стефан“.

Како што информира Дебарско кичевската епархија, утре 9-ти јануари од 08.30 часот, по повод големиот верски празник „Свети Стефан“, ќе се одржи света архиерејска златоустова литургија во сите парохиски цркви во Охрид. Во 08.30 ќе започнат и свети литургии во манастирот „Свети Стефан“, во црквата „Св.врачи Козма и Дамјан“. Големиот верски празник „Св.Стефан“ со златоустива литургија ќе се одбележи и во црквата „Св.Георги“ во Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK