Пет06052020

Последна промена09:02:37 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Свети Атанасиј Велики ќе се одбележи во манастирот во Љубаништа

Свети Атанасиј Велики ќе се одбележи во манастирот во Љубаништа

Сподели

Свети Атнасиј Велики ќе се одбележи во црквата во Љубаништа. 

 

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 31. Јануари 2019 година (четврток), во метохот на манастирот Св. Наум Охридски – „Св. Атанасиј Велики“ – Љубаништа, со почеток во 09:00 часот, ќе се служи света архиерејска литургија по повод празникот „Св. Атанасиј Велики“, на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско – сиднејски г. Тимотеј.

Дебарско – кичевската епархија ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.

Во пресрет на празникот ви предлагаме да ја погледнете оваа репортажа за убавиот манастир: 

ФОТО Репортажа: Скриениот убавец - манастирот Свети Атанасиј во Љубаништа

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK