Вто06022020

Последна промена02:20:27 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Дојдоа новите банкноти од 100 и 200 евра

Дојдоа новите банкноти од 100 и 200 евра

Сподели

 

Од денеска, во промет се новите банкноти, еве го нивниот изглед.

Европската централна банка објави дека од денеска се пуштаат во промет банкнотите од 100 и 200 евра кои имаат нов дизајн.Овие банкноти се дел од најновата едиција под наслов ,,Европа“, а во промет се наоѓаат и апоените од 5, 10, 20 и 50 евра, додека идејата за печатење на банкноти од 500 евра е напуштена.Досегашните пари од 100 и 50 евра се наоѓаат во промет и нема потреба тие да се заменуваат.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK