Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Три земјотреси синоќа во Турција

Три земјотреси синоќа во Турција

Сподели

Три умерени земјотреси се регистрирани доцна синоќа во Турција, во интервал од само половина час.

 

Првиот потрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала бил регистриран во 23:14 по локално време, на 127 километри југозападно од Бурса. Вториот земјотрес, со интензитет од 4,5 степени е евидентиран 10 минути подоцна, во истиот регион. Третиот потрес, со јачина од 4,4 степени, повторно со истиот епицентар, бил регистриран 30 минути после првиот.

Регистрирани се и голем број вторични потреси, со магнитуда под 3 степени по Рихтеровата скала.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK