Пет04102020

Последна промена11:14:51 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Од недела почнува летно сметање на времето

Од недела почнува летно сметање на времето

Сподели

Во недела на 29 март , во 2 часот наутро, ќе започне летното сметање на времето.

 

Часовникот ќе се помести еден час напред на 3 часот.

Летното сметање ќе заврши на 25 октомври во 3 часот, со поместување на стрелките еден час наназад.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK