Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот „Безобразно“– летна и жешка авантура на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ

„Безобразно“– летна и жешка авантура на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ

Сподели

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена , песната “Безобразно" конечно деновиве добива своја промоција , во која се раскажува интересна приказна за една девојка како блефира и заведува двајца дечковци.

 

Приказната има интересен сплет и убави моменти, а тоа што е безобразно ќе го дознаете кога ќе го погледнете видеото.

Спотот е сниман уште пред да започне пандемијата , но се се одложуваше и конечно се решивме да го пуштиме бидејки летото ќе ни помине .
Се снимаше во Охрид во преубав и атрактивен хотел велат Роберт и Дејан.
Текстот е на Дејан и Роберт , музиката и аранжманот се на Гоце Симоноски.
За стајлингот на видеото се погрижи добро познатата Викторија Бурсаќ ,која веќе долг период се грижи за многу познати личности на естрадата и шоу биз како кај нас така и во соседството.
Во видеото женската улога и припадна на младата и убава манекенка Елена Ѓорговска .

Наскоро може да очекувате нешто ново, се надеваме дека ќе им се допадне нашата песна на луѓето низ насмевка ни порачаа Wolf i Deks .

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK