Саб01232021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот До петок сонце, за викенд дожд

До петок сонце, за викенд дожд

Сподели

Под влијание на многу топла воздушна маса до петок ќе преовладува сончево и многу топло време.

Максималните температури насекаде ќе бидат над 30 степени, a во југоисточните делови од земјава ќе достигнат и до 40 степени.

Како што информира УХМР, во петок и особено во сабота претежно во попладневните часови ќе има зголемена облачност и услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK