Саб09192020

Последна промена10:23:34 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот 10 наградни купони во “Вин Стил“ за читателите на “Охриднет“

10 наградни купони во “Вин Стил“ за читателите на “Охриднет“

Сподели

Освежете ја и разубавете ја вашата коса со третманите во фризерско студио “Вин Стил” Охрид.

Новите третмани од најквалитетни италијански производи на природна база го враќаат сјајот и природната живост на вашата коса. За 10 читатели на "Охриднет" фризерско студио "Вин Стил" доделува наградни купони со 50% попуст  на третманите, 25% попуст на сите услуги а што е најважно  на три услуги едно изненадување гратис. Во цената на третманите е вклучено и миење и фенирање. 

Третмани кои може да ги добиете во "Вин Стил" се следниве: 

Третман Hair Sensation

Двокомпонентен силиконски третман за влажнење и ревитализација на косата. Длабоко навлегува во структурата на влакното и дава вчудоневидувачки резултати. Плус ампула за ревитализација на косата. 

Цена: Редовна цена 500 денари  намален на  250 денари 

Колор Плус Третман ( Третман за боена коса )

Содржи ленено семе кое има моќ да ја храни косата, дава мекост и ја обновува структурата на влакното. Косата дава волумен и природна свежина.
Колор Плус Кремот ја прави косата мека и дава интензитет на сјај на бојата и живост. Косата по првиот третман ќе биде освежена, природно цврста и жива. Цена: од 600 намален на 300 денари.


Аргабета Линија (Третман за обновување на косата)

Производите содржат вишок процент на витамин Е, дури до 80 % и масни киселини кои допринесуваат косата да биде заштитена од ненавремена оксидација како и од предвремено стареење. Резултати видливи - косата ќе биде полна со сјај, нежна и свиленкаста.
Третманот содржи шампон, маска и масло од Арган.
Цена: Од 800 денари намален на 400 денари.


Кератински третман со производите на Stami Ker (третман за оштетена коса)

Производите содржат растителни матични клетки и кератин. Препорачлив за

Благодарение на иновативната формула на матични клетки третманот помага за интензивна репарација, зајакнување на структурата на влакното и враќање на отпорноста на природната коса. Резултатите се видливи после првиот третман косата станува сјајна, глатка и свиленкаста.
Цена: Од 1000 намален на 500 денари.

Мрсна бања за коса 

Овој третман е наменет за премногу третирана и оштетена коса. Ја враќа виталноста и сјајот на оштетеното влакно.

Анти Фриз третман 

Овој третман наменет за коса која често е исложена на топол фен и третирање а во моментов  е на екстра попуст за само 200 денари

ВО ЦЕНАТА НА ТРЕТМАНИТЕ Е ВКЛУЧЕНО БЕСПЛАТНО  МИЕЊЕ И ФЕНИРАЊЕ !!!

ЗА ДОБИВАЊЕ НА НАГРАДЕН КУПОН ТРЕБА ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ ОДНОСНО ДА НАПИШЕТЕ  ПОРАКА НА ОФИЦИЈАЛНАТА ФЕЈСБУК СТРАНА НА ФРИЗЕРСКО СТУДИО ВИН СТИЛ ВАШЕ ИМА И ПРЕЗИМЕ И ДА ОДИТЕ ДА ГО ПОДИГНЕТЕ КУПОНОТ. 

ОВА Е ЛИНКОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ:  https://www.facebook.com/VinStil

 

 

Студио “Вин Стил” се наоѓа на ул “Јане Сандански” бр 181 ( спроти “Арена”)
Телефон за закажување 075 563 411 Весна Јакимоска

 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK