Пон08102020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Домашен крем против брчки

Домашен крем против брчки

Сподели

Домашен крем за нега на лице кој ќе ја разубави вашата кожа. Рецептот е многу едноставен и секој мое брзо и лесно да го подготви дома.

 

Потребни ви се следниве  состојки:

1 жолчка

2 лажици бадемово масло (или маслиново)

½ лажица мед

2 лажички вазелин (медицински)

Подготовка:

Вазелинот се растопува на пареа. Кога целосно е растопен, се  трга од огнот и се  додаваат останатите состојки. Мешате убаво додека да се изедначи смесата. Кремот го ставате во соодветен сад и го чувате во фрижидер.

Овој домашен крем е идеален  за нега на кожата на лицето бидејќи  хидрира и  ги намалува длабоките брчки, а што е најважно одговара на сите типови кожа. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK