Пон08102020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Домашен сируп за прочистувањее на белите дробови

Домашен сируп за прочистувањее на белите дробови

Сподели

Подгответе домашен сируп за прочистување на белите дробови и трајно решавање на кашлицата.

 

Лесно и евтино но и ефикасно решение.

ПОТРЕБНО:

250 г шеќер

250 мл вода

 1 лажица жалфија

1 лажица ленено семе

1 лажица бел слез

1 лимон исечкан на кругови

Водата и шеќерот се ставаат на оган да зоврие. Откако  шеќерот ќе  се растопи се додаваат останатите состојки, а огнот се намалува на тивко. По 15 минути се трга и се процедува. Се пие трипати дневно по една супена лажица, додека да се смири кашлицата. Сирупот се чува во фрижидер.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK