Пет07032020

Последна промена09:53:49 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Ефикасен напиток против холестерол

Ефикасен напиток против холестерол

Сподели

Холестеролот е најпознатата маст во организмот и присутен е во секоја жива клетка. Постои добар ХДЛ холестерол и лош ЛДЛ, чие зголемување во нашето тело предизвикува многу болести на срцето и крвните садови.

 

Грејпфрутот е апсолутниот победник кога станува збор за борбата со холестеролот, бидејќи освен високото ниво на витамин Ц содржи и пектин и растворливи влакна кои го намалуваат холестеролот и ги штитат крвните садови од запушувања. Направете го овој напиток и уверете се во неговото дејство…

 

Потребни состојки:

- 1 грејпфрут

- 2 парчиња целер

- Половина китка магдонос

- Половина лимон

- 3 парчиња ѓумбир

Сите состојќи ставете ги во блендер и мешајте додека не добиете густа и хомогена смеса, овој напиток пијте го барем еднаш во денот (секој ден) со цел да ги регулирате мастите во вашиот организам.

Извор Денар 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK