Пон07132020

Последна промена03:47:41 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Ослабете со сируп од ленено семе

Ослабете со сируп од ленено семе

Сподели

Лененото семе е моќен препарат за забрзување на метаболизмот и може да користи за решавање на проблемите со вишокот килограми. Овој волшебен напиток ги топи мастите и целулитот. 

 

РЕЦЕПТ

Подготовка:

Одвечер направете го следното: 3 лажици ленено семе прелијте ги со 1 литар зовриена вода. Оставете да отстои преку ноќта. Најдобро е да користите термос или пак метален сад со капак.
Наутро процедете. Ќе добиете гус и слузест напиток.

Употреба:

Напитокот се консумира во текот на денот, 3-4 пати по 150 мл, половина час пред јадење. Одварката се подготвува секоја вечер. Немојте да правите залиха зошто напитокот мора секојпат да биде свежо подготвен.

Се консумира 10 дена. Потоа се прави пауза од 10 дена, и се повторува уште онолку пати колку што е потребно, до посакуваниот ефект.
Потребно е да се пие многу вода за време на третманот. Може да ги замени појадокот и вечерата, а по желба може да се заслади со малку мед.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK