Чет01192017

Последна промена01:29:52 PM

Back Вие сте на: Home Живот

Денеска е Св. Игнатиј Богоносец, денот расте и се гледа среќата за цела година

Денес се празнува Светиот свештеномаченик Игнатиј Богоносец

Повеќе...

Нов терористички напад во Истанбул, 19 мртви

Најмалку седуммина Саудијци и четворица Ирачани се меѓу жртвите на тетористичкиот напад што се случи синоќа на прославата за Нова година во ноќниот клуб во Истанбул, јавија турските медиуми.

Повеќе...

Дедо Мраз терорст уби 39 луѓе во Истанбул

Во вооружен напад синоќа на прославата на Нова година во ноќен клуб во Истанбул загинаа 39 лица, 16 од нив странци, а ранети се 69 лица.

Повеќе...

Во Холандија поставен првиот светлечки пешачки премин

Малото место Брумен во Холандија доби светлечки пешачки премин којшто ги осветлува пешаците ноќе. Панелите светат и дење и ноќе и не им пречат на возачите, а со осветлувањето на пешаците се зголемува нивната безбедност.

Повеќе...

Новогодишни лампиони за гостите во Охрид

Охридската полиција традиционално делејки новогодишни лампиони ги предупреди охриѓани и бројните турсти.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK