Нед02262017

Последна промена12:40:10 PM

Back Вие сте на: Home Живот

Она што прво ќе го забележите на сликата покажува дали сте злобна личност

Погледнете ја оваа слика, а она што прво ќе го видите на неа, ќе ви открие дали сте по малку злобни, дали и колку сте пресметливи како личност или можеби сте толку добра личност што не знаете да кажете „не”.

Повеќе...

Знаете ли зошто само февруари има 28 дена?

Месецот февруари не ни постоел додека Нума Помпилиус, вториот од седумте римски кралeви не го додал во календарската година. Бројот на неговите денови често се менувал, додека во 44 година пред нашата ера не ја добил конечната бројка.

Повеќе...

Летно сметање на времето: Часовникот оди напред, ќе се стемнува во 20 часот

Летното сметање на времето почнува на 26 март, в недела, така што во 2 часот часовникот ќе се помести за еден час понапред и ќе биде 3 часот.

Повеќе...

Храната најскапа во Швајцарија, најевтина во Македонија

Според ЕВРОСТАТ  најскапо се јаде во Швајцарија а најевтино во Македонија. 

Повеќе...

Тимотеј: МПЦ сака да е со својот народ во Австралија

По донесените сите одлуки за на Светиот архиерејски синод на МПЦ-ОА за поделба на МПЦ на две епархии на територијата на Австралија и Нов Зеланд, денеска во Сиднеј и формално ќе се регистрира Австралиско-сиднејска епархија, а за нејзин администратор е избран митрополитот Тимотеј.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK