Саб02162019

Последна промена07:01:02 PM

 

Back Вие сте на: Home Живот

Папата Франциско: Не со алчност , туку со споделување и давање

Папата Франциско синоќа ги повика верниците од развиениот свет да живеат поедноставни, помалку материјални животи и го осуди длабокиот јаз меѓу сиромашните и бодатите.

Повеќе...

Стотици загинати, повредени и исчезнати во цунами во Индонезија

Најмалку 168 загинати, стотици повредени и 30 лица исчезнати, е резултат на цунамито што ја зафати Индонезија.

Повеќе...

Кој е Дедо Мраз? Кој го измисли Божиќниот волшебник?

Како настанал ликот на старецот со бела брада и црвен плашт кој пред Нова година еднакво ги радува децата во сите краишта на светот?

Повеќе...

Тројца мртви многу повредени, се преврте македонски автобус во Србија

Македонски автобус рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица.

Повеќе...

Воведение на Пресвета Богородица- Пречиста

 

На 4 декември православните верници го празнуваат големиот христијански празник Мајката Божја Воведение на Пресвета Богородица или кај народот познат како  Пречиста.Овој празник спаѓа во дванаесетте големи празници.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK