Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Божиќна приказна - „Човекот и птиците“

Божиќна приказна од Бигорскиот манастир - Човекот и птиците.

Повеќе...

Нова веб платформа Кооперација.мк

Запознајте ја новата платформа за споделување на ставови, авторски текстови и слики, kooperacija.mk. Идејата на Кооперација.мк е да им даде платформа на авторите, преку која ќе може да допрат до поширока публика, а на читателите да им понуди квалитетна содржина на едно место.

Повеќе...

Три земјотреси синоќа во Турција

Три умерени земјотреси се регистрирани доцна синоќа во Турција, во интервал од само половина час.

Повеќе...

Кој е Дедо Мраз? Кој го измисли Божиќниот волшебник?

Како настанал ликот на старецот со бела брада и црвен плашт кој пред Нова година еднакво ги радува децата во сите краишта на светот?

Повеќе...

За пет дена 1300 земјотреси во Драч

Од утрото на 26 ноември кога во Албанија беше регистриран разорниот земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала до денеска регистрирани се 1.300 помали земјотреси во Драч и другите делови на земјата,изјави албанскиот сеизмолог Рапо Ормени.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK