Саб03172018

Последна промена10:05:23 PM

Back Вие сте на: Home Живот

Рецепт за никогаш да не се разболите

Американската лекарка Каролин Андерсон претставила за јавноста мошне едноставен рецепт кој претставува ефикасно средство за превенција од рак. Станува збор за смеса од 3 лесно достапни состојки.

Повеќе...

АБС диета експресно ќе ве стопи....

Диета со која можете да добиете „плочки“ на стомакот? Да, постои и истовремено го намалува ризикот од кардиоваскуларни и други болести кои се јавуваат како резултат на зголемените килограми во пределот на стомакот.

Повеќе...

323 пензионери земаат највисока пензија од 38 394

Од вкупно 301.728 корисници на пензија, 24.361 корисник, или 8,1% примаат пензија до 7.783,00 денари, што преставува најнизок износ на пензија од трета група на најниските износи на пензија.

Повеќе...

Чудотворен пијалок кој ги топи мастите

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање на маснотии во организмот. Депозитите на маснотии го загрозуваат вашето целосно здравје и значително влијаат врз работата на органите како што се срцето, црниот дроб, бубрезите, зглобовите, а првенствено колената и колковите.

Повеќе...

Мед и млеко за издржливост...

Славната изрека на постарите “чаша млеко и во кревет“ не е воопшто за потценување, само што на чашата млеко треба да и додадете и мед. Еве какво подобрување ќе имате од ова…

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK