Чет01192017

Последна промена01:29:52 PM

Back Вие сте на: Home Живот

Ова се најмоќните жени во светот според Форбс

Според листата на Форбс на најмоќни жени во 2016 година, една лидерка веќе шест години го држи тронот. Прочитајте кои се останатите до десетата позиција.

Повеќе...

Германска пита со јаболка - готова за 15 минути

За неделен брз, евтин и екстра вкусен десерт Охриднет ви предлага Германска пита со јаболка. Станува збор за многу вкусен десерт со јаболка кој ќе ви одземе само 15 минути за подготовка.

Повеќе...

Светите маченици Платон, Роман и Верул

Денешниот ден 01 декември , православната макеоднска црква го спосветила на неколку значајни светители. Денес се празнуваат светите маченици Платон, Роман и Варул.

Повеќе...

40% ХИВ позитивните не знаат за болеста

Во Европа, во 2015 година се регистрирани 153.407 нови случаи на ХИВ-позитивни лица, што е повеќе отколку во 2014 година, пораст предизвикан од случаите во Русија и мигрантите кои се заразени по доаѓањето во Европа.

Повеќе...

Македонија: Момче искасано од кучиња, девојче се лизна на мраз и умре

Двегодишно девојче од селото Јажинце, општина Јегуновце, починало како последица на несреќен случај додека играло околу чешмата во дворот од нејзината куќа во селото, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK