Нед02262017

Последна промена12:40:10 PM

Back Вие сте на: Home Живот

Преподобна маченица Евгенија.

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 декември.

Повеќе...

Направете вкусни Божиќни колачиња

Во пресрет на големиот христијански празник  Божиќ Охриднет Ви препорачува една лесни и вкусни колачи.

Повеќе...

Денеска е Св. Игнатиј Богоносец, денот расте и се гледа среќата за цела година

Денес се празнува Светиот свештеномаченик Игнатиј Богоносец

Повеќе...

Експеримент во Финска: Ќе добиваат плата и без работа

Финска е првата земја во светот што ќе го тестира експерименот на безусловен приход за граѓаните. Невработените ќе примаат 560 евра.

Повеќе...

Нов терористички напад во Истанбул, 19 мртви

Најмалку седуммина Саудијци и четворица Ирачани се меѓу жртвите на тетористичкиот напад што се случи синоќа на прославата за Нова година во ноќниот клуб во Истанбул, јавија турските медиуми.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK