Саб07202019

Последна промена05:21:16 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Охрид преполн со туристи за Новогодишните празници

Охрид „врие“ од туристи.

Повеќе...

Папата Франциско: Не со алчност , туку со споделување и давање

Папата Франциско синоќа ги повика верниците од развиениот свет да живеат поедноставни, помалку материјални животи и го осуди длабокиот јаз меѓу сиромашните и бодатите.

Повеќе...

Тројца мртви многу повредени, се преврте македонски автобус во Србија

Македонски автобус рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица.

Повеќе...

Стотици загинати, повредени и исчезнати во цунами во Индонезија

Најмалку 168 загинати, стотици повредени и 30 лица исчезнати, е резултат на цунамито што ја зафати Индонезија.

Повеќе...

Кој е Дедо Мраз? Кој го измисли Божиќниот волшебник?

Како настанал ликот на старецот со бела брада и црвен плашт кој пред Нова година еднакво ги радува децата во сите краишта на светот?

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK