Вто02202018

Последна промена08:26:05 AM

Back Вие сте на: Home Живот

Најтажната детска приказна нека биде повод за претпразнична човечност

Речиси секој од нас ја знае тажната Божиќна приказна од детството за Девојчето со кибритчињата. Овие претпразнични денови редакцијата на Охриднет  одлучи да се потсетиме дека додека сите се подготвуваме околу нас има многу "девојчиња и момчиња со кибритчиња"..... додека ја подготвуваме богатата трпеза има многу гладни детски усти....жедни детски очи за малку радост и внимание.....

Повеќе...

Дарувајте... Не заборавајте на гладните...

Не заборавајте на сиромашните...Дарувајте направете ги среќни....

Повеќе...

Русија до Анкара: Вратете ни ја Аја Софија

По отоманската окупација во 1453 година, црквата Аја Софија била претворена во џамија, а подоцна во 1935 година во музеј.

Повеќе...

Природни супер лесни маски за лице

Одржувањето на чиста и здрава кожа може да биде вистински предизвик. Затоа решивме да ви го олесниме одржувањето на кожата со предлог маски кои се целосно природни и можете да ги направите сами со состојки кои се лесно достапни во вашите фрижидери.

Повеќе...

Есенски здрав десерт од тиква без калории

Подгответе си здрав и вкусен десерт во кои вистиснки ќе уживате без да броите калории и страв од гоење. А што е најважно потребни се само 20 минути до сервирање.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK