Пет10192018

Последна промена10:41:53 PM

Back Вие сте на: Home Живот

Неверојатни факти за спиењето и соништата

Спиењето е прекрасно нешто. Го одмора и обновува нашето тело, но и одзема од нашето активно време, при што во текот на еден просечен живот, човек преспива околу 26 години.

Повеќе...

Разоткриени лагите на нутриционистите... јадете јајца,месо, пијте кафе

Се плашите да јадете јајца, кобасици, мрсна храна? Полни ви се ушите со калории, холестерол, страв од болести, дебелеење? Кога ќе ги прочитате овие разоткриени лаги на нутриционистите ќе ви биде многу полесно.

Повеќе...

Ова го знаат само оние кои љубеле и изгубиле

Има една прекрасна изрека која вели вака: „Подобро да љубиш и да изгубиш, отколку никогаш да не љубиш.“ Оваа изрека обично не помага многу во моментите на скршено срце, кога целиот свет околу нас се руши, кога личноста која безрезервно сме ја сакале засекогаш заминала од нашиот живот.

Повеќе...

Ценете го вашето време...часовникот не запира

Времето е драгоцено. Минува за миг, часовникот не запира, а секој изминат момент никогаш повеќе нема да се врати.

Повеќе...

Пијалок против целулит .... здрави и вкусно

Јогурт – совршено делува на маснотиите во телото и го регулира варењето
Боровници, малини – многу јаки антиоксиданси преполни со витамин Ц кој го поттикнува производството на калоген и ја негува кожата.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK