Пет02152019

Последна промена12:36:29 AM

 

Back Вие сте на: Home Живот

Ценете го вашето време...часовникот не запира

Времето е драгоцено. Минува за миг, часовникот не запира, а секој изминат момент никогаш повеќе нема да се врати.

Повеќе...

Ова го знаат само оние кои љубеле и изгубиле

Има една прекрасна изрека која вели вака: „Подобро да љубиш и да изгубиш, отколку никогаш да не љубиш.“ Оваа изрека обично не помага многу во моментите на скршено срце, кога целиот свет околу нас се руши, кога личноста која безрезервно сме ја сакале засекогаш заминала од нашиот живот.

Повеќе...

Ви доаѓаат ли блиските починати лица на сон? Што сакаат да кажат?

Дали некогаш во сон ве има посетено некој од вашите најмили, а неодамна починал? Дали сте се запрашале што значи тоа?

Повеќе...

Пијалок против целулит .... здрави и вкусно

Јогурт – совршено делува на маснотиите во телото и го регулира варењето
Боровници, малини – многу јаки антиоксиданси преполни со витамин Ц кој го поттикнува производството на калоген и ја негува кожата.

Повеќе...

Поучна приказна: Правете добро за да ви се врати со добро

Оваа приказна покажува дека животот е тркало... ендаш си многу високо но можеш да паднеш и на дно....Правете добро за кога ќе паднете да има кој да ви подаде рака.....

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK