Чет02272020

Последна промена03:46:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Денес се празнува Тодорова Сабота

Празник на приврзаноста кон велигденскиот пост. Тодорова Сабота,  се празнува во првата сабота од Велигденските пости, односно првата сабота после  Прочка.

Повеќе...

Поскапуваат цигарите, мотив плус да се откажете од лошите навики

Нова тура поскапување на цигарите во земјава.

Повеќе...

Светогорски колач посно без масло но вкусно

Во Велигденските пости Охриднет секојдневно ќе објавува посни рецепти. Денес за десерт одбравме Светогорски колач по манастирски рецепт. Посно без масло но вкусно. 

Повеќе...

Преподобната маченичка Евдокија

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Преподобната маченичка Евдокија.

Повеќе...

ЌОФТИЊА ОД ЛЕЌА... посно без масло

За денешниот ден Охриднет ви нуди лесно вкусно и здраво се разбира повторно посно..... ЌОФТИЊА ОД ЛЕЌА..

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK