Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Живот

Ослабете со сируп од ленено семе

Лененото семе е моќен препарат за забрзување на метаболизмот и може да користи за решавање на проблемите со вишокот килограми. Овој волшебен напиток ги топи мастите и целулитот. 

Повеќе...

Ефикасен напиток против холестерол

Холестеролот е најпознатата маст во организмот и присутен е во секоја жива клетка. Постои добар ХДЛ холестерол и лош ЛДЛ, чие зголемување во нашето тело предизвикува многу болести на срцето и крвните садови.

Повеќе...

Нов интензивен третман за коса во “Вин Стил”

Фризерското студио Вин Стил Охрид продолжува да се грижи за вашата коса. Најновиот третман од популарната италијанската линијаDikson-   Anti Age Reconstuction од сега и кај нас.

Повеќе...

Денеска е Собор на Св. архангел Гаврил

Свети архангел Гаврил се празнува веднаш по празникот Благовештение како учесник во настанот, односно како гласник на зачнувањето на Спасителот. А денес црквата се сеќава и ги слави сите негови јавувања на човечкиот род од почетокот на времето се до денес.

Повеќе...

Кои се новите цени на струјата, нафтените деривати и цигарите?

Еден киловат-час електрична енергија за домаќинствата во скапа тарифа кај двотарифно броило од денес ќе чини 5,59 денари, а истото количество во евтина тарифа ќе има цена од 2,8 денара.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK