Пон05272019

Последна промена11:17:17 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Секси Џеј Ло го прослави 46 от роденден

Џенифер Лопез важи за една од најубавите и најзгодните холивудски ѕвезди. Таа пред неколку дена го прослави 46-от роденден, во познат њујоршки ресторан, во друштво на своето момче Каспер и неколку блиски пријатели.

Повеќе...

Јадете леблебии за добро здравје

Леблебијата е градинарска култура, која најмногу се одгледува во нашата земја и во Далматинска загора. Таа е мешункаста белковинска билка и високовредна намирница за исхрана на човекот.

Повеќе...

Лесен и вкусен Cheese cake

Популарната лесна и вкусна торта чис кејк на поинаков начин. Ви носиме еден лесен и вкусен рецепт. Потребно е да издвоите само половина час и да направите еден вкусен десерт.

Повеќе...

Пролетно освежување со неодоливите мириси на ПИЕН

Брендот  парфеми ПИЕН веќе е добро познат на љубителите на убавото. Оние кои уживаат во магичните трајни мириси знаат и редовно ја посетуваат парфимеријата во Охрид.

Повеќе...

Не гледајте директно во делумното затемнување на сонцето, користете оптичи помагала

Членовите на Скопското астрономско друштво предупредуваат да не се гледа директно во Сонцето или пак да се гледа кон него со оптички помагала бидејќи без соодветна заштита зошто може да дојде до губење на видот.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK