Пон07062020

Последна промена11:01:47 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Слушнавте ли за кинескиот билкар кој живеел цели 256 години?

Ли Чинг-Јен бил роден во 1677 година, а починал на 6 мај во 1933 година што значи живеел цели 256 години.

Повеќе...

Оралниот секс го зголемува ризикот за рак на грло

Веројатно барем еднаш до сега сте слушнале дека вирусот HPV (Humani Papiloma Virus) носи ризик за заболување од рак на матката, но тоа и не е единствената опасност. На тој ризик се изложувате многу почесто отколку што мислите.

Повеќе...

Згответе здрави и диетални палачинки

Направете диаетални палачинки без масло, брашно и шеќер. Вкусно и здраво.

Повеќе...

ВИДЕО: Последната желба на осумгодишно момче кое умира од рак

Доријан Мареј е 8 годишно момче кое страда од ретка и неизлечива форма на рак. Родителите кога дознаа дека ракот повеќе не реагира на лековите си го зедоа дома, да поужива во времето што му преостанува, пишува Мотика.мк.

Повеќе...

Лутите пиперки како лек за многу болести

Сите луѓе кои уживаат во добро зачинета, односно лута храна му прават огромна услуга на своето здравје, а не се свесни за тоа.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK