Пон08102020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

ФОТО: Празнична магија во светските метрополи

Преку овие фотографии човек навистина може да ја почуствува магијата на Божиќното дрво. Видете какви елки имаат  светските метрополи.

Повеќе...

Пијте чај со млеко за да ги исчистите отровите

Ако ги сакате чаевите, лесно ќе го примените овој трик и ќе се ослободите од вишокот килограми. Диетата се состои од комбинација на чај со млеко и најпозната е во Велика Британија каде чајот е задолжителен секој ден.

Повеќе...

Дарувајте... Не заборавајте на гладните...

Не заборавајте на сиромашните...Дарувајте направете ги среќни....

Повеќе...

Најтажната детска приказна нека биде повод за претпразнична човечност

Речиси секој од нас ја знае тажната Божиќна приказна од детството за Девојчето со кибритчињата. Овие претпразнични денови редакцијата на Охриднет  одлучи да се потсетиме дека додека сите се подготвуваме околу нас има многу "девојчиња и момчиња со кибритчиња"..... додека ја подготвуваме богатата трпеза има многу гладни детски усти....жедни детски очи за малку радост и внимание.....

Повеќе...

Природни супер лесни маски за лице

Одржувањето на чиста и здрава кожа може да биде вистински предизвик. Затоа решивме да ви го олесниме одржувањето на кожата со предлог маски кои се целосно природни и можете да ги направите сами со состојки кои се лесно достапни во вашите фрижидери.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK