Нед01262020

Последна промена08:54:50 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Сакате блескави бели заби?

Кој не би сакал блескава насмевка? Голем асортиман на различни начини за белеење на забите е достапен, вклучувајќи ги и пастите за белеење,геловите ленти и кремови и други начини за белеење кој ги употребуваат стоматолозите. Но белеењето не е за секого.

Повеќе...

Совет од нутриционистите за активните луѓе

Нутриционистите ги советуваат бизнисмените  умствено активните и оние презафатените со работа дека е потребен редовен режим на исхрана, кој вклучува три оброци дневно.

Повеќе...

Ослабете со сируп од ленено семе

Лененото семе е моќен препарат за забрзување на метаболизмот и може да користи за решавање на проблемите со вишокот килограми. Овој волшебен напиток ги топи мастите и целулитот. 

Повеќе...

Ефикасна неделна диета со јајца

Јајцата се често применуван производ во диетите. Со нив не само што се снабдува организмот со потребни витамини и минерали, туку и се исфрлаат токсините од вашето тело.

Повеќе...

Ефикасен напиток против холестерол

Холестеролот е најпознатата маст во организмот и присутен е во секоја жива клетка. Постои добар ХДЛ холестерол и лош ЛДЛ, чие зголемување во нашето тело предизвикува многу болести на срцето и крвните садови.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK