Вто02182020

Последна промена12:52:58 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Наоѓање на главата на Свети Јован Крстител

Денешниот ден според календарот на МПЦ е посветен на настанот Наоѓање на главата на Свети Јован Крстител.

Повеќе...

Бигорскиот манастир со порака исполнета со сочуство до семјствата на загинатите

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за покој на нивните души.

Повеќе...

Сите се возиме со ист автобус, не се знае последната станица

Сите се возиме во ист автобус, кој денес, кој вчера, некој утре..кога пишувам за љубов, мислам за сите луѓе што се возиме во автобусот наречен живот.....

Повеќе...

Сретение Господово еден од 12 големи празници

Денес се слави Сретение Господово еден од 12 големи празници. 

Повеќе...

Мистериозен тајкун од Британија го купи најскапиот апартман во Париз

Најскапиот апартман на парискиот пазар на недвижности продаден е за 39 милиони евра на неидентификуван индустријалец кој ја напушта Британија поради Брегзит.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK