Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Ефикасен напиток против холестерол

Холестеролот е најпознатата маст во организмот и присутен е во секоја жива клетка. Постои добар ХДЛ холестерол и лош ЛДЛ, чие зголемување во нашето тело предизвикува многу болести на срцето и крвните садови.

Повеќе...

Денеска е Собор на Св. архангел Гаврил

Свети архангел Гаврил се празнува веднаш по празникот Благовештение како учесник во настанот, односно како гласник на зачнувањето на Спасителот. А денес црквата се сеќава и ги слави сите негови јавувања на човечкиот род од почетокот на времето се до денес.

Повеќе...

Кои се новите цени на струјата, нафтените деривати и цигарите?

Еден киловат-час електрична енергија за домаќинствата во скапа тарифа кај двотарифно броило од денес ќе чини 5,59 денари, а истото количество во евтина тарифа ќе има цена од 2,8 денара.

Повеќе...

Нов интензивен третман за коса во “Вин Стил”

Фризерското студио Вин Стил Охрид продолжува да се грижи за вашата коса. Најновиот третман од популарната италијанската линијаDikson-   Anti Age Reconstuction од сега и кај нас.

Повеќе...

Пет правила за десет килограми помалку

Можно е да се изгубите 10 килограми масно ткиво за само 30 денови оптимизирајќи било кој од овие три фактори: вежбање, диета или лекови кои би биле дополнителна исхрана.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK