Сре11202019

Последна промена12:26:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Кои се последиците од долго седење?

Научете ги лошите последици по здравјето предизвикани од долгото седење и неколку совети како да се заштитите.

Повеќе...

Кои се најплатени а кои најмалку платени професии во Македонија?

Програмер, правник, банкар и  пилот. Ова се наjплатените професии во Македонија. Статистиката покажува, во текстилната и вo кожарската индустрија и натаму се најниско платените професии.

Повеќе...

Јапонката која го открила изворот на младоста Масако Мизутани

Извор на вечната младост и убавината е (можеби) конечно најден и неговата тајна ја открива Masako Mizutani. Масако е домаќинка и мајка која живее во провинцијата Нагоја во Јапонија и, верувале или не, има дури 45 години. Изгледа како да нема повеќе од 20 заради што постана популарна во целиот свет.

Повеќе...

Фото: Најславниот задник на Инстаграм 1,7 милиони фанови меѓу кои и Ријана

Станала интернет сензација со нејзините фотографии направени додека вежба фитнес.

Повеќе...

Руски лек за мамурлук

Една народна мудрост вели: „Она што на Русите им е убаво навечер, им прави лошо наутро“. Овој важен дел од руската култура со доза хумор се однесува на оние болни нешта како што е утринскиот мамурлак. Најочигледен начин за лекување на мамурлакот е similia similibus curentur, односно да се лекува со истото од што се боледува, како што вели Парацелзус, лекар-хомеопат, кој живеел во 16 век.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK