Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Сингапур најскап град на светот

Сингапур е  најскап град за оваа година во светот, со што  го симна Токио првото место, кој ја  носеше таа титула минатата година, пренесува Си Ен Ен.

Повеќе...

Што е ласерско избелување на забите?

Ласерското избелување на забите е процес со кој се осветлува бојата на глеѓта и забната коска. Можеби сте го гледале овој процес на "екстрмни преобаразби".

Повеќе...

Недела на случајните добри дела

Од денес па се до 16-ти месецов, светот ја празнува и одбележува „Неделата на случајните добри дела“.Оваа седмица светот ја празнува и ја одбележува со добрина,добри дела и постапки  и љубезност кон другите, пружање  помош на другите луѓе дури и тогаш кога тие не ја побарале од нас.

Повеќе...

Фарбајте се со професионална фарба која ја негува вашата коса

За квалитетна сјајна и здрава коса важно е да се фарбате со професионална боја за коса. Dikson Color Extra Coverage  е новата палета на интензивни природни и пепел бои,кои достигнуваат интензивни  природни,длабоки дефинирани афтентични тонови.  

Повеќе...

Во Сочи започнаа зимските олимписки игри

Македонските олимпијци, алпинецот Антонио Ристевски и нордијците Марија Kолароска и Дарко Дамјановски продефили- раа попладнево на Олимпискиот стадион „Фишт“ во рускиот град Сочи, на свеченото и спектакуларно отварање на 22-те Зимски Олимписки Игри.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK