Пон08102020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Во Сочи започнаа зимските олимписки игри

Македонските олимпијци, алпинецот Антонио Ристевски и нордијците Марија Kолароска и Дарко Дамјановски продефили- раа попладнево на Олимпискиот стадион „Фишт“ во рускиот град Сочи, на свеченото и спектакуларно отварање на 22-те Зимски Олимписки Игри.

Повеќе...

175 милиони луѓе незнаат да читаат

Една од четири млади личности во земјите во развој не можат да прочитаат ниту една реченица. Ова се покажува во извештајот од УНЕСКО кој беше објавен изминатата недела., пишува Факултети.мк.

Повеќе...

Кои се најплатени а кои најмалку платени професии во Македонија?

Програмер, правник, банкар и  пилот. Ова се наjплатените професии во Македонија. Статистиката покажува, во текстилната и вo кожарската индустрија и натаму се најниско платените професии.

Повеќе...

Кои се последиците од долго седење?

Научете ги лошите последици по здравјето предизвикани од долгото седење и неколку совети како да се заштитите.

Повеќе...

Фото: Најславниот задник на Инстаграм 1,7 милиони фанови меѓу кои и Ријана

Станала интернет сензација со нејзините фотографии направени додека вежба фитнес.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK