Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Јапонката која го открила изворот на младоста Масако Мизутани

Извор на вечната младост и убавината е (можеби) конечно најден и неговата тајна ја открива Masako Mizutani. Масако е домаќинка и мајка која живее во провинцијата Нагоја во Јапонија и, верувале или не, има дури 45 години. Изгледа како да нема повеќе од 20 заради што постана популарна во целиот свет.

Повеќе...

Руски лек за мамурлук

Една народна мудрост вели: „Она што на Русите им е убаво навечер, им прави лошо наутро“. Овој важен дел од руската култура со доза хумор се однесува на оние болни нешта како што е утринскиот мамурлак. Најочигледен начин за лекување на мамурлакот е similia similibus curentur, односно да се лекува со истото од што се боледува, како што вели Парацелзус, лекар-хомеопат, кој живеел во 16 век.

Повеќе...

За расположено и добро утро

Совети за убав сон и расположемо утро.

Повеќе...

Интелигентните покасно си легнуваат?

Едно интересно истражување покажува дека луѓето со поголем коефициент на интелигенција се поактивни во текот на доцните часови и покасно си легнуваат.

Повеќе...

Зелен оброк за топење масти

Нездравата исхрана и недоволната физичка активност се двата негативни фактори кои прават во нашето тело да остануваат вишокот калории.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK