Струга 1, Охрид 2 нови случаи на корона

Во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19.

Во: -Скопје 75 -Куманово 14 -Дебар 1 -Штип 5 -Прилеп 5 -Тетово 13 -Струга 1 -Велес 2 -Битола 5 -Охрид 2 -Кавадарци 2 -Гевгелија 3 -Струмица 10 -Крива Паланка 3 -Радовиш 4 -Кочани 12 -Пробиштип 1 -Валандово 1 -Виница 2 -Свети Николе 1 Починати се 4 лица, тројца пациенти од Скопје (55, 80 и 81г) и еден од Штип (81г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 109 оздравени пациенти од: -Скопје 24 -Куманово 10 -Штип 4 -Прилеп 11 -Тетово 10 -Струга 9 -Велес 1 -Битола 1 -Охрид 9 -Кавадарци 2 -Гостивар 3 -Гевгелија 2 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Кочани 13 -Берово 2 -Валандово 2 -Свети Николе 2 Досега во земјата се направени вкупно 190.127 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18138, бројката на оздравени пациенти е 15068, на починати е 743, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2327.

Social profiles