Затвореник се заканувал кон вработени во охридскиот затвор

Затворениокот добил кривична пријава.

Поради постоење основи на сомнение за сторен пет казнени дела „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.Р.(22) од Виница.
Пријавениот, во период август-септември 2020 година, за време на издржување на казна затвор во Казнено поправната установа „Затвор“- Охрид, кон повеќе вработени упатил сериозни закани по нивниот живот и животот на нивните семејства, изјави портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани