Во Охрид 40 нови случаи на корона

Во последните 24 часа се направени 3404 тестирања, а регистрирани се 1285 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 522 -Куманово 43 -Дебар 3 -Штип 46 -Прилеп 79 -Тетово 73 -Струга 25 -Велес 63 -Битола 57 -Охрид 40 -Кавадарци 46 -Гостивар 54 -Гевгелија 17 -Струмица 36 -Крива Паланка 8 -Радовиш 13 -Крушево 1 -Кочани 22 -Пробиштип 2 -Демир Хисар 5 -Македонски Брод 4 -Берово 5 -Валандово 3 -Виница 11 -Делчево 11 -Кратово 3 -Свети Николе 18 -Кичево 44 -Ресен 4 -Неготино 27 Починати се 14 лица, еден пациент од Скопје (52г), еден од Битола (75г), двајца од Кичево (66 и 71г), еден од Крива Паланка (47г), еден од Штип (62г), еден од Свети Николе (76г), еден од Радовиш (66г), четворица пациенти од Тетово (63, 50, 66 и 82г), еден од Гостивар (78г) и еден пациент од Кавадраци (21г). Сите пациенти се починати во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 176 оздравени пациенти од: -Скопје 162 -Куманово 5 -Дебар 1 -Штип 2 -Охрид 3 -Гевгелија 1 -Струмица 1 -Демир Хисар 1 Досега во земјата се направени вкупно 268.932 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 38782, бројката на оздравени пациенти е 23011, на починати е 1110, а бројот на активни случаи изнесува 14661. Повеќе информации: http://zdravstvo.gov.mk/deneska-se-registrirani-1285-novi-sluchai-na-kovid-19-vkupnata-brojka-na-dijagnosticirani-e-38782-ozdraveni-se-176-pacienti-pochinati-se-14-lica/

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани