Почина младиот спортист Трајан Целески Тачо

После долга битка со болеста и три операции синоќа почина младиот спортист од Охрид Трајан Целески Тачо.

 

Боледуваше од тумор на мозокот, но беше голем борец. Почина после третата операција. 

Охриѓани со трогателни пораки на социјалните мрежи се збогуваат од Тачо.

 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани