Приведено лице кое се барало за издржување затворска казна

Во Велешта приведено лице кое се барало за издржување затворска казна.

На 10.11.2020 година полициски службеници од полициското одделение Велешта го приведоа А.А.(32) од струшкото село Подгорци, кој бил баран со потерница од Основниот суд во Струга за издржување казна затвор во траење од две години. Лицето е спроведено во Казнено поправната установа затвор Струга.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани