Охриѓанка касната од куче скитник

Охриѓанка касната од куче скитник. 

На 11.11.2020 година во СВР Охрид, Б.Ц.(27) од Охрид, пријави дека на 10.11.2020 година, на булеварот „Асном“ во Охрид била нападната од куче скитник. Притоа, се здобила со повреди на левата нога, констатирани во Општата болница во Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани