Жител на Лескоец истепал соселенец

Жител на Лескоец истепал соселенец.

 

На 12.11.2020 година во 23.45 часот, во СВР Охрид, Г.Н. (33) од охридското село Велгошти, пријави дека во куќен двор во селото Лескоец,  физички бил нападнат од В.П.(30) од истото село. В.П. е приведен во полициската станица  и против него, ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани