Таксист превезувал патници без лиценца

63 годишниот таксист од Струга, бил казнет со кривична.

Поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.С.(63) од Струга.
При контрола извршена на 20.10.2020, на стариот регионален пат Охрид-Струга, полициски службеници го затекнале пријавениот со патничко возило „опел астра“, како врши јавен превоз на патници без да поседува извод од лиценца за вршење на општински превоз на патници во внатрешниот патен сообраќај за такси возило, изјави портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани