Физички напад на „Туристичка“

Напаѓачот ќе добие кривична.

Вчера околу 12 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Л.У.(29) врз Т.Р.(29), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, стои во соопштението од Канцеларијата за односи со јавноста во СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани