Кај охриѓанец пронајден кокаин

Кај охриѓанец пронајден кокаин.

 

На 30.11.2020 година, при претрес извршен во домот на Ф.Д.(37) во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид, пронајдоа и одзедоа кокаин. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена кривична прјава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани