Штипјанец ограбил седум цркви во Дебарца

Поради постоење основи на сомнение за сторени десет кривични дела „тешка кражба“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.Б.(50) од Штип.

Тој, кривичните дела ги сторил во периодот од 30 мај до 27 ноември 2020 година во седум цркви на подрачјето на општина Дебарца и три на подрачјето на Охрид, каде влегувал користејќи подесен алат и физичка сила и одземал пари.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани