Тешка сообраќајка кај Хидробиолошкиот завод

Еден тешко повреден во ообраќајна несреќа  која се случи на патот после Хидробиолошкиот завод пред кракот кон плажата Бафало.

Сообраќајкат се случина пред половина час кога  еден автомобил Фиат излетал и се превртил  на кров. Според првичните информации повреден е возачот на автомобилот. Дополнително ќе се утврдуваат  причините за несреќата.

Моментално се врши увид на местото на настанот.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани