Охриѓанец нападнал жител на Пештани

Охриѓанец се однесувал агресивно кон жител ба Пештани.

 

На 19.12.2020 година, Ѓ.Ѓ. од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со карање и агресивно однесување извршено кон Н.С.(33) од охридското село Пештани, на неговото работно место. Против нарушителот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани