Пожар во струшка работилница

За среќа, во пожарот нема повредени.

Вчера околу 14.30 часот во ОВР Струга, пријавено е дека се случил пожар во работилница лоцирана на улицата „ЈНА“, сопственост на Ш.Ш. (56) од Струга. Во пожарот, во кој е придизвикана материјална штета, нема повредени лица.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани