Жртва во сообраќајка кај Струга, возачот избегал

52 годишен стружанец починал во болница.

Синоќа во 20.55 часот, на магистралиот пат Струга-Ќафасан, случена е сообраќајна незгода во која, засега непознато моторно возило удрило во пешакот Н.Н.(52) од Струга.
Тој бил пренесен во Општата болница во Струга каде, им подлегнал на повредите. Возачот на автомобилот, го напуштил местото на сообраќајната незгода а по извршениот увид од јавен обвинител и полициски екипи, ОВР Струга презема мерки за расчистување на настанот, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани