Охриѓанец нелегално градел на „Железничка“

Охриѓанец нелегално градел на „Железничка“.

 

Охриѓанец нелегално градел на „Железничка“СВР Охрид, поднесе кривична пријава против Г.М.(47) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправно градење“. Тој, како инвеститор и сопственик на имот на улица „Железничка“, без одобрение за градба издадено од надлежен орган, изградил приземен објект. При извршен инспекциски надзор, овластен градежен инспектор  констатирал нелегална градба и изготвил решение за нејзино отстранување, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани